Dialóg Egyesület honlapja

Nekünk ez vált be!

kari

 

 

Csütörtök lévén a gönci settlementben délelőtt a baba-mama klubba várjuk a résztvevőket. A gönci settlement-ház a kultúrház belső termeiben működik. Amíg várakozunk, Sivákné Évike, a TESZE program gönci közösségi munkása avat be a klubéletbe.

 

 

Ezen a ponton érkezik Mónika, aki a közösség lelkes és aktív tagja, ezért őt is megkérdeztük, hogy került ebbe a körbe. Elmondja, hogy őt Éva néni szólította meg, és ő rögtön ment. Azóta ő is hív másokat, hátha valaki hallgat a jó szóra. Minden csütörtökön megy, részt vesz beszélget, kivág, dekorál. fontos dolgokNeki ez a kikapcsolódás. Itt felszabadultabb, mint máshol, kiszakad a napi rutinból, kicsit emberek között van. Ez az egyetlen hely, ahova el tud járni, egyébként csak az utcán, a bolt előtt fut össze másokkal. Itt több ember van, sok mindent lehet hallani. Két gyerekét is elhozza, akikkel külön foglalkoznak, amíg ő az asszonykörben tud másra is figyelni. Otthon is tanul a gyerekekkel, de jó, hogy itt is rájuk néznek. Próbálja őket kitartásra nevelni, hogy ne adják fel, mert nem neki, az ő kedvéért, hanem maguknak kell megtanulni, amit kiszabtak. Éva közbeszúrja, hogy a lányok járhatnának péntek délután a Szia Club alkalmaira is, ha Mónika elengedi őket. Ott karaokéznak, a gyerekek egymást tanítják táncolni, az internetről lesik el az ötleteket. Ha eljön Jancsi is (Sivák János, TESZE közösségfejlesztő, Gönc polgármestere), akkor gitározik a gyerekeknek, ők meg énekelnek. Mónika elmondja, hogy itt új kapcsolatokkal is gazdagodott, volt akit felületesen, vagy csak látásból ismert, az itteni élmények azonban összehozzák az embereket. Sok praktikát tanult itt, ezek egy részét, ha van rá mód, otthon is megcsinálják a gyerekekkel. Legutóbb is otthon, Karácsony előtt három napig nyírták a klubban tanult díszeket.

 

b.f.