Avasi közösségfejlesztés

A Dialóg Egyesület első nagyobb városi fejlesztési projektjének fókusza a miskolci Avas városrész, ahol már több mint 10 éve van jelen a szervezet. Az 1970-es évektől épített avasi lakótelep, mely az ország egyik legnagyobb lakótelepének számít, egyetlen fő funkciójának próbált megfelelni: Miskolc növekvő népességének lakhatást biztosítani. Ennek következtében sok, eredetileg betervezett egyéb szolgáltatás és funkció csak hiányosan, vagy egyáltalán nem alakult ki. A rendszerváltás után összeomló nehézipar kritikusan érintette az addig regionális ipari központot, Miskolcot, a következő évtizedekben a korábbi társadalmi és gazdasági problémák tovább fokozódtak. Az elmúlt tíz évben egy folyamatos, de lassú konszolidálódás zajlik, de ma is számos kihívással néz szembe a terület.