Beszámoló - Álláskeresési tréning a Homrogdi Görögkatolikus Egyházközségben

 

A Dialóg a Közösségekért Közhasznú Egyesület (a Görögkatolikus Cigánymissziós Koordinációs Irodával együttműködve) álláskeresési tréninget tartott a Homrogdi Görögkatolikus Egyházközségben, összesen 18 órában. A tréning 3 alkalomból állt, amelyeken más-más, az álláskereséssel kapcsolatos tématerületek kerültek megtárgyalásra. A homrogdi tréningalkalmakon mindösszesen (a trénerrel együtt) 14 fő vett részt.

Az első tréningalkalmon a megismerkedést követően az első lépés a félelmek és az elvárások tisztázása volt. Egyénileg feltérképezésre kerültek a célcsoport munkába állását akadályozó tényezők, a résztvevők megismerkedtek az alkalmazhatóság 4 dimenziójával (mit képzelek el munkámnak, kulcsképességek, hol- hogyan találhatom meg, állás megtartása). Csoportos vitát indítottunk az egyének személyes negatív tapasztalatairól, amelynek végkifejlete a megoldási alternatívák feltárása és elemzése volt. Egy érdeklődést meghatározó teszt kitöltését követően az egyének képességeire alapozva a motiváció megerősítése volt a cél, a tudásbázis meghatározása, a munkaerő-piaci szempontból értékes személyes tulajdonságok meghatározása, hangsúlyozása által.

A tréning második alkalmán a célállás meghatározásának témája kapott vezető szerepet. Minden egyes résztvevő esetében feltérképezésre kerültek a végzettségek, a gyakorlati tapasztalatok, a speciális személyes tulajdonságok, továbbá a munkavégzéssel kapcsolatos alapvető elvárások. Ezt követően a munkalehetőségek megtalálásának opcióit vizsgáltuk: állásinformációs források, álláskeresési hirdetés feladása, az internet, mint a 21. század fő eszköze. Egy vita keretében szó esett a referenciák jelentőségéről.

A harmadik alkalmon a kapcsolati tőke, mint információkérési lehetőség témaköre került kibontásra, a résztvevők személyes tapasztalataira alapozva. Sor került a kopogtató technikák és azok alkalmazási módjainak megismerésére: levél, telefon, továbbá ezek gyakorlati tesztelésére, valamint a potenciális munkaadó által az álláskeresőnek feltehető kérdések, és az azokra adható válaszok átbeszélésére is. Szó esett a legális és illegális munkavégzés előnyeiről, hátrányairól.

A záró alkalmon elemeztük az állás megtartásának legfőbb szabályait, illetve ennek az egyénre gyakorolt nyomasztó hatását, a beilleszkedés és konfliktuskezelés alapvető technikáit. Végezetül értékelték a résztvevők a tréning tartalmát, módszerét, a hangulatot.

A program az EFOP-1.3.7-17-2017-00253 azonosítószámú projekt keretében valósult meg.

 

©2024 Dialog Egyesület. Designed By Endi

Search